Wycieczka przedszkolaków w naszej pracowni

25.01.2013 Dzisiaj naszą pracownię odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola. Każdy z Gości otrzymał w prezencie naszą słynna książeczkę – witrażową kolorowankę. Wytrzymały w pracowni całe pół godziny i z zaciekawieniem obserwowały jak powstają witraże.
Czytaj dalej...

Zebranie Ars Vitrea Polona

13.10.2012 W Krakowie odbyło się zebranie Stowarzyszenia Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona. Zebraniu przewodniczyli Pani Prezes Danuta Czapczyńska-Kleszczyńska oraz Pan Tomasz Szybisty. Udział wzięła założycielka stowarzyszenia Pani prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Pawłowska. Spotkanie rozpoczęliśmy zwiedzeniem pobliskiego kościoła pw. Św. Szczepana, w którym znajdują się piękne witraże wg projektów Józefa Januszewskiego, Jana Bukowskiego, Józefa
Czytaj dalej...

Wystawa polskich kolekcji w Archikatedrze Praskiej w Warszawie

17 września 2012 Dwie polskie kolekcje: Polskie kwiaty oraz Polskie stroje ludowe prezentowaliśmy w galerii Archikatedry Praskiej w Warszawie. Przez niemal dwa tygodnie uczestnicy licznych imprez kulturalnych mogli podziwiać nasze prace.
Czytaj dalej...

Montaż trzeciego witraża do cyklu Okruchy Czasu w Urzędzie Miasta w Legionowie

8.09.2012 r. Zamontowaliśmy kolejny witraż do cyklu “Okruchy Czasu”. Tym razem upamiętniający rok Aliny i Czesława Centkiewiczów. Znakomitych polarników, którzy byli mieszkańcami naszego miasta.
Czytaj dalej...

Witraże z symbolami maryjnymi zamontowane w świetliku

24.08.2012 8 symboli maryjnych, 8 witraży, 30 metrów nad posadzką, montaż w sierpniu – więcej niż trochę ciepło. Nieco przewiewu a najbardziej przydatna maszyną był PAJĄK, bo po dachu nie można było wejść (z pewnością udałoby się ugotować wodę).
Czytaj dalej...
Witraż w latarni. Polska Aleja. Władysław Reymont

Polska Aleja – pierwszy witraż

28.05.2012 “Kraina witraży” to nieskromna koncepcja promocji Legionowa oraz regionu pojawiła się przypadkowo. Jedną z form realizacji tej idei jest przedsięwzięcie o nazwie „Polska Aleja”. Dzięki uprzejmości, pomocy formalno-prawnej oraz konsultacyjnej Urzędu Miasta w Legionowie rozpoczęliśmy realizację “Polskiej Alei” Pierwszym witrażem instalowanym w legionowskiej latarnik jest praca poświęcona Władysławowi Reymontowi. Więcej na ten temat w artykule w
Czytaj dalej...

12u na wycieczce Szlakiem Mistrzów Witraży w Łodzi

19-20 maja 2012 W tych dniach uczestniczyliśmy w wycieczce miłośników witraży. Wspaniałymi łódzkimi secesyjnymi szlakami prowadziła nas przewodnik Elżbieta Pędziwiatr. Dwa dni pełne sztuki, zachwytów i opowiadań o swoich dokonaniach. Więcej na temat tej edycji wycieczki w dwóch artykułach w Barwach Szkła: Barwy Szkła 1 Barwy Szkła 2
Czytaj dalej...

12u na wystawie Trejoli

W dniu 16 kwietnia 2012 r. spotkaliśmy się z Jolantą Trelą w Domu Technika w Łodzi na otwarciu wystawy jej witraży. Podczas XII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi Naczelna Organizacja Techniczna razem z artystką zaprosiła na wystawę. w ramach bloku tematycznego „Sztuka w życiu”. Wywiad z Jolą z tego wydarzenia można przeczytać w “Barwach Szkła“.  
Czytaj dalej...

Montaż kolejnych Scen Maryjnych w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie

5.04.2012 W Legionowie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej kontynuowaliśmy realizacje cyklu okien ze Scenami Maryjnymi. Kolejnymi witrażami są: “Zesłanie Ducha Świętego”, “Wniebowzięcie NMP”, “Ukoronowanie NMP”.
Czytaj dalej...