Wszyscy witrażyści poświęcają mnóstwo czasu na projektowanie, układanie, planowanie przyszłego dzieła. To jest tak jak z poezją. Właściwa strofa, kreska przychodzi znienacka, by ewoluować i na końcu zaskoczyć autora trafnością lub porażką. Nie zrażamy się i kroczymy dalej. Porażka jest ćwiczeniem, które tylko nas doskonali. Każdy nowy projekt stoi na ścieżce ku doskonałości.

Po czterech latach nauki, ćwiczeń pod czujnym okiem Dawida Zborowskiego, pracownia zainaugurowała swoja działalność w 2011 roku. Cały czas zdobywamy szlify i gromadzimy bezcenne doświadczenie ze sporą grupą entuzjastów z nieformalnej grupy easy-Art.

Często realizujemy projekty na zasadach non profit. Ku naszej radości pojawiają się również Klienci skłonni do wynagrodzenia naszych wysiłków. Jednocześnie z rozpoczęciem działalności pracowni zaczęliśmy wydawać czasopismo dla miłośników witraży “Barwy Szkła”. Po pięciu latach opublikowaliśmy ponad 400 artykułów, w których przybliżyliśmy obiekt naszej pasji w różnych dziedzinach.

Pracownia realizuje także ambitny projekt “Kraina Witraży”. Idea rozłożona na lata, która dzięki cierpliwości i konsekwentnym działaniom przynosi już dostrzegalne owoce.

W 2011 roku założyciel pracowni został członkiem Stowarzyszenia Miłośników Witraży ARS VITREA POLONA. Dzięki temu szczęśliwemu wydarzeniu poznajemy wybitnych naukowców oraz praktyków, co wzbogaca naszą wiedzę i umożliwia dzielenie się nią z innymi w ramach naszych licznych projektów.

Aktualności

Ciekawe informacje

W dzisiejszych czasach grupy przyjaciół o wspólnych zainteresowaniach mieszkają w znacznej odległości od siebie. Podobnie jest ze sztuka witrażu. Postęp technologiczny umożliwia nam wymianę myśli i zdjęć na odległość. Internet a w nim portale społecznościowe i liczne fora tematyczne zbliżają nas do siebie, nawet wówczas kiedy jesteśmy daleko. Pokazujemy rzeczy, które otaczają nas codziennie oraz jak spędzamy wolny czas i pracujemy. Dzięki sesjom zdjęciowym możemy ujawnić nasze emocje i dzielić się chwilami radości.

Mimo to, nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań. Dlatego miłośnicy witraży zbierają się co pewnie czas. Wówczas wymieniamy się doświadczeniami oraz prezentujemy swoje osiągnięcia. Stowarzyszenie Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona co dwa lata organizuje tematyczne konferencje naukowe. Przyjaciele nieformalnego stowarzyszenia easy-Art co roku spotykają się na zjazdach. Polskie Muzy zapraszają każdego roku na wycieczki Szlakiem Mistrzów Witraży. Takie wydarzenia są za każdym razem niezapomnianymi chwilami na naszej ścieżce pasji witrażowej.